Ă•petajad

Ksenija Mets

Ksenia Mets

 Ksenia Mets
 inglise-, prantsuse-ja vene keele õpetaja

Mulle meeldib keeleõppega kaasnev avardumise tunne.  Tõepoolest, keeleõpe avardab meie maailmatunnetust, avab  meie jaoks teiste kultuuriruumide uksed, kingib meile uusi  võimalusi ja täidab meid uue energiaga. Usun, et õppetöö  võib olla nauditav, põnev ja inspireeriv nii õpetaja kui ka õpilase jaoks. Naudin keelte õpetamist nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Hariduse omandasin Tartu Ăślikoolis, esialgu prantsuse keele ja kirjanduse erialal bakalaureuseõppes ja hiljem suulise tõlke erialal magistriõppes. Olen saanud rõõmuga rakendada ja täiendada omandatud keelteoskusi kõikides oma töödes – tõlgina, õpetajana, giidina Ĺ veitsis ja Prantsusmaal, samuti reisibĂĽroos.   Lisaks keeltele ja turismile on minu hobideks muusika, jooga ja käsitöö. Minu keeled on vene, eesti, inglise, prantsuse ja hispaania.

Anneli Kaur

Anneli Kaur

Anneli Kaur
inglise keele õpetaja

Olen õppinud Tartu Ülikoolis inglise filoloogiat (BA) ja magistriõppes konverentsitõlget (MA). Tegutsen nii tõlgi kui õpetajana. Täiskasvanute keeleõppega olen tegelenud aastast 1995 järgemööda Fontese Erakoolis, Kesk-Eesti Arenduskeskuses ja keeltekoolis. Olen osalenud mitmetel täiendkoolitustel.
Õpetamisel teen kõik selleks, et õppijad pidevalt uusi teadmisi omandaksid. Kuna ma ei tea teadmiste omandamiseks muud võimalust kui õppimine, siis üritan sellesama õppimise võimalikult huvitavaks ja mitmekesiseks teha. Kuivõrd aga tundides nalja saab, see sõltub juba rühmast.

 

Kaija Viitpoom

Kaija Viitpoom

Kaija Viitpoom
hispaania, prantsuse ja inglise keele õpetaja

Olen lõpetanud Inglismaal Leicesteri Ăślikoolis prantsuse ja hispaania keele eriala ning omandanud Leedsi Ăślikoolis suulise ja kirjaliku tõlke magistrikraadi. Samuti veetsin aasta vahetustudengina Hispaanias Valladolidi Ăślikoolis ja Belgias Louvain-la-Neuve’i Ăślikoolis. Ă•petamise pisiku sain Hispaanias lastele inglise keelt õpetades. Kohanud hulgaliselt huvitavaid inimesi igalt mandrilt, leian ma, et keeled on kui sillad kultuuride vahel, mille kasutamine aitab meil oma maailma imeliselt värvikĂĽllasemaks muuta. Ma naudin võimalust keeli koos õpilastega taasavastada ja ĂĽhise eesmärgi nimel koos vaeva näha.

 

Irma Saares

Irma Saares

Irma Saares
soome ja inglise keele õpetaja

2004-2005 Tartu Ülikool, kirjaliku tõlke magister (inglise ja soome keel)
1976-1981 Tartu Ăślikooli filoloogiateaduskond, inglise keele ja kirjanduse osakond
Alates 1993. aastast teen inglise ja soome keele tõlkeid tõlkebüroodele. Õpetamiskogemus on aastast 2000. Olen õpetanud nii lapsi kui täiskasvanuid, kuid viimastel aastatel olen pühendunud just täiskasvanute koolitamisele. Õpetan soome ja inglise keelt nii gruppidele kui ka eraõpilastele. Samuti olen läbi viinud mitmeid firmasiseseid koolitusi.
Keeled: eesti, inglise, soome ja vene

 

Marje Koorits

Olen eesti keele õpetaja. Viimased 15 aastat töötanud põhikoolis, õpetades III kooliastmes eesti keelt ja kirjandust. Pika elu jooksul olen õpetanud erinevates haridusasutustes, sh nii lasteaias kui ka ülikoolis. Olen projekti raames tegelenud eesti keele õpetamisega täiskasvanutele.
Minu võõrkeeled on vene ja saksa keel.
Arvan, et eesti keel on üks maailma ilusaimatest keeltest, tunnen heameelt, et oskan seda õpetada.
Parimaks tunnustuseks mulle on õppurite tegus kaasatöötamine ja teadmiste omandamine.
Hea pealehakkamine ongi juba pool võitu!

 

Helgi Andresson

Helgi Andresson

Helgi Andresson
saksa ja inglise keele õpetaja

Lõpetasin Tartu (Riikliku) Ülikooli germanistika eriala. Töötasin TÜ keelekeskuses lektorina. Olen õpetanud saksa keelt nii üld- kui ka erialakeelena, koostanud õpikuid ja oskuskeele sõnaraamatuid, tõlkinud majandus-, ajaloo- ja õigusalaseid tekste. 2003. aastal omandasin MA leksikograafia alal. Huvialadeks on keeled, keele õpetamise didaktika, muusika, kirjandus, turism. Keeltekoolis õpetan saksa ja inglise keelt.

 

 

Piia Asper
raamatupidamine

Piia Asper on lõpetanud Audentese Ülikooli finantsjuhtimise eriala. Ta on ettevõtja aastast 2002.a. Piial on pikaaegne kogemus erinevatest tegevusvaldkondadest ettevõtete raamatupidamise korraldamisega. Alates 2007. aastast on ta koolitanud üle Eesti raamatupidajaid ja ettevõtjaid. Pälvinud 2018.a Tartumaa parima koolitaja tiitli.

 

 

Alessandra Dezi

Alessandra Dezi
itaalia keele õpetaja

Olen energiline ja sõbralik õpetaja, kes on pärit Itaaliast. Lõpetasin Veneetsia Cà Foscari Ülikoolis vene ja inglise keele eriala ning õppisin keeleteadust ja tõlget. Samuti olen veetnud aasta vahetustudengina Tartus, kus ma õppisin slavistika osakonnas. Veneetsias lõpetasin  bakalaureuseõppe kiitusega ning töötasin tuutorina välistudengitega, aidates neid itaalia keele õppimisega. Lisaks olin toeks itaalia õpilastele, kes soovisid parandada oma inglise ja vene keele oskust.

Praegu õpin Tartu Ülikooli magistrantuuris slavistika osakonnas ja uurin Itaalia vene diasporaa keelt. Ma naudin keele õpetamist ja tean, et õppetöö peab olema inspireeriv nii õpetaja kui ka õpilaste jaoks. Minu poole võib pöörduda itaalia, vene, inglise, eesti, tšehhi ja poola keeles.

 

Merike Kivilinna KeeltekoolMerike  Seire
eesti ja soome keele õpetaja

Selleks, et õpetaja saaks õpetada, on tal vaja õpilasi – teisiti ei saa õpetaja olla. Olen lõpetanud 2001. aastal Tartu Ăślikoolis peaainena soome keele ja kultuuri eriala, kõrvalainena eesti keele ja kirjanduse. 2002. aastal omandasin eesti keele ja kirjanduse ning soome keele õpetaja kutse. Ă•petajatööd teen aga juba varasemast ajast. Minu suureks kireks on soome keele ja praktilise eesti keele õpetamine, kuid olen õpetanud aastate jooksul ka eesti keelt välismaalastele. Oma igapäevast leiba teenin kooliõpetajana. Oma teadmisi pĂĽĂĽan ma õpilastega jagada rõõmsameeelse õpetajana, kes on valmis nendega soome keele võlumaailmas ĂĽheskoos rändama.

 

Marjam Paap

Marjam Paap

Marjam Paap
prantsuse ja inglise keele õpetaja

2011. aastal omandasin magistrikraadi romanistika ja prantsuse keele õpetaja (inglise keele õpetaja põhikoolis) erialal. Lisaerialana olen lõpetanud õigusteaduse. Õpetajana asusin algselt tööle koolis, hiljem lisandus täiskasvanute koolitus. Igapäevaselt töötan koolis õpetajana ja markentingi assistendina. Keeleõppe juures pean tähtsaks suhtluskeele arendamist ja pingevabas õhkkonnas õppimist.
Keeled: prantsuse, inglise, hispaania, vene ja itaalia.

 

Karin Veske
eesti keele õpetaja

Ma olen õnnelik, et saan leiba teenida tööga, mis mind inspireerib, silma särama paneb, väljakutseid pakub. Mulle meeldib õpetada ja olen tänulik kõikidele enda õpilastele algklassiõpilastest täiskasvanuteni – kui neid poleks, ei saaks ma õpetaja olla. Dokumendi eesti keele ja kirjanduse õpetamisoskuse kohta väljastas mulle Tartu Ülikool, aga kirg sõnade vastu saadab mind juba lapsepõlvest saadik. Olen lugemisoskuse omandamisest alates olnud täielik raamatusõltlane. Seega tundus täiesti loogilise sammuna ülikooli eesti filoloogiat õppima minna ning omandada ka õpetajakutse. Ikka Tartu Ülikoolis.
Olen töötanud Luunja keskkoolis, läbi viinud mõned kursused Mainori kõrgkoolis, aidanud õpilastel riigieksamiks valmistuda, toimetanud ja korrigeerinud eestikeelseid tekste. Kivilinna keeltekoolis töötamine on lisanud minu kogemustepagasile eesti keele õpetamise võõrkeelena (vene keele baasil). Õpetajana tegutsen ka ettevõttes Keeleveski.
Ă•petlike ja toredate kohtumisteni tunnis!

Anu Sõõro
eesti keele õpetaja

 

Katerina Puusepp
eesti ja vene keele õpetaja

 

Vivika Nõmme
eesti keele õpetaja 

 Mulle meeldib õpetada ja ka  ise õppida. Lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli eesti keele kui võõrkeele ja kultuuriloo õpetajana. Huvi on pakkunud keelekümblus, ajalugu, ühiskonnaõpetus, pedagoogiline nõustamine. Õpetamist  alustasin algklasside õpilastega, järgnes põhikool, lõpuks jõudsin ka gümnasistide ette.  Aastast 2010 alustasin täiskasvanute õpetamisega.
Õpetan eesti keelt rõõmuga  ja õppijate edusammud teevad mind õnnelikuks. Julgust, siis on lootust!

 

Lisanna Lipu
hispaania ja inglise keele õpetaja

Olen kindel, et keelte õppimine avardab meie maailma, kuna koos iga uue keele õppimisega saame reeglina uusi teadmisi ka erinevate kultuuride kohta. Tänu mitmete erinevate keelte oskamisele on mul olnud võimalik end vahetusüliõpilasena täiendada ning elada ja õppida esmalt Hispaanias ning hiljem ka Tšiilis. Inglise keelt praktiseerisin, kui elasin aasta Austraalias. Mul on Tartu Ülikoolist bakalaureusekraad romanistikas, peaerialaga hispaania keeles ja kirjanduses ning hetkel omandan võõrkeeleõpetaja magistrikraadi nii inglise-, kui ka hispaania keele õpetaja erialadel. Leian, et õpetajatöö on huvitav ja tänuväärne kuna tehtud töö eest saab õpilaste arengut nähes kohest tagasisidet. Õpetajana panen alati rõhku sellele, et minu õpilastel oleks tunnis huvitav ning et klassis valitseks meeldiv õhkkond.

 

Ellen Lõiv
vene keele õpetaja

Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis vene filoloogia eriala. Osalenud paljudel täiendkoolitustel ja läbi viinud keelekoolitusi piirivalvuritele, panga klienditeenindajatele, müügijuhtidele, EMT ja Elioni töötajatele, Tallinki töötajatele, juristidele, piimanduse sektori töötajatele, sotsiaaltöötajatele, ilusalongi töötajatele.
Igapäevaselt õpetan alates 1986 aastast üldhariduskoolis, lisaks Eesti Lennuakadeemias ja Kivilinna keeltekoolis vene keelt.